PROJEKTY 2021

HOŘÍM - vyšla moje kniha

Kniha HOŘÍM je o pěti nejlepších pečovatelích o seniory, které jsem měla možnost potkat. Je o lidech, kteří chápou lidskost a laskavost jako podstatu pečovatelské profese a mají pro ni obrovský dar.

Rozhovory s nimi vznikaly rok. Editovatel je Michael Třeštík, který o knize řekl, že je o lidech, kteří nevylezli na himalájské osmitisícovky ani nevynalezli nové léky, ale dokázali mnohem víc. Vydalo ji Nakladatelství Archa a krásné fotky má na svědomí Jana Bergerová

Mám z ní radost. Knihu HOŘÍM najdete v běžných knihkupectvích a objednávat si ji můžete i tady

UMĚNÍM - fundraisingová strategie

Uměním měním učení, říká platforma UMĚNÍM, která by mohla být synonymem kreativity. Sdružuje ty, kteří chtějí šířit kreativní vzdělávání a vzájemně se inspirovat. A společně se snažíme poskládat tu nejsmysluplnější cestu.

SPOLEČNOST PRO KREATIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - fundraisingová strategie

„Zatím čerpáme peníze z fondů, ale chceme si otevřít i jinou fundraisingovou cestu.“ řekla ředitelka Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání Kateřina Kalivodová, když jsme domlouvaly spolupráci. Jedna z neejfektivněších a nejpříjemnějších spoluprácí letošního roku. Sedly jsme si lidsky a sedly jsme si přístupem – konstruktivně, efektivně, poctivě, trpělivě….a kreativně. 🙂 A výsledek? Struktura, systém, jasno a naplánováno.

CEREBRUM - strategie

S organizací Cerebrum jsme se už před nějakou dobou potkali. Mám radost, když se klienti vrací. Tentokrát pracujeme na inovaci strategie a především na té fundraisingové.

NADACE MOUDRÁ CESTA - strategie

S manželi Krejníkovými o sobě víme možná tři roky. Celou dobu poctivě promýšlí činnost své rodinné nadace. Nyní dozrál čas na její vyprofilování. Spojila jsem    síly s organizací Via Clarita a společně Soňu a Miloše provázíme na cestě za vizí, posláním, hodnotami a projektovým zaměřením.

UMĚNÍ DAROVAT - píšu ❤

Je mi velkou ctí, že jsem dostala příležitost vést magazín Umění darovat, který je každý čtvrt rok přílohou tištěného magazínu Reportér. Umění darovat vydává Nadace Via, která mimo jiné usiluje o rozvoj filantropie a dárcovství. A já usiluji o rozvoj svého psaní. Ideální kombinace 🙂 

NEÚNAVNÍ - pravidelné konzultace

Nadační fond Neúnavní pomáhá pacientům s chronickým únavovým syndromem. Založila ho skupina skupina a požádali mě o provázením v začátcích. Pravidelné konzultace jednou měsíčně pomáhají nesejít z cesty, vyřešit překážky, které se na ní objevují a dodat motivaci a inspiraci do další práci. I takhle může vypadat moje spolupráce s neziskovkou. 

 

 

AKADEMIE SDG'S - expertní konzultace

Pro letošní Akademii SDG’s jsem se ve spolupráci s HUBem stala jedním z expertních konzultantů, kteří měli za úkol poradit a především podpořit třem novým inovativním projektům na jejich cestě. I krátká konzultace někdy s nasměrováním dalších kroků. Tu prvni poskytuji zdarma komukoliv. Stačí se ozvat 

 

PRÁVĚ TEĎ - přednáška pro seniory a se seniory

Organizace Právě teď se snaží měnit způsob, jak jsou u nás vnímání senioři. A kromě osvěty nabízí i pestrou škálu volnočasových aktivit pro lidi 65+. Jednou z nich byla i moje přednáška ČÍM SE MŮŽEME VZÁJEMNĚ OBOHATIT. Víc než přednáškou byla dialogem o tom, jak se mladší a starší generace vzájemně vnímá a  čím si může být prospěšná. 

 

 

ROZUM A CIT - podpora při plánování

Organizace Rozum a cit vznikla před více než dvaceti lety s cílem pomáhat pěstounům a dětem v pěstounské péči. Za dvacet let se přirozeně obmění nejen tým, ale i projekty, kterým se organizace věnuje. Se stávajícím týmem spolku jsme se proto podívali na to, co se za dobu fungoávní povedlo, kde se nachází právě teď a kudy by se měl vydat dál. Dvě půldenní setkání s nejužším vedením jsme zvládli i v online podobě a výstupem je jasná strategie a přesně naplánované kroky, jak postupovat, aby se spolek vyvíjel tak, jak si vedení během našeho setkání určilo.

 

 

 

RESTORATIVNÍ JUSTICE - fundraisingový mentoring

Fundrasingová strategie, zaučení nové fundraiserky a pět hodin konzultací k tomu. I takhle se dá nakombinovat spolupráce a podpora projektu nebo organizace ve fázi, kdy se zaměřuje na vybudování pevných základů a chce mít jistotu, že neudělá zbytečnou chybu.S Institut pro restorativní justici se v různé intenzitě potkáváme téměř rok.

 

 

 

CREATIVE HEROES AWARD - jsem v porotě 🙂

Creative heroes award se z Holandska rozšiřuje i do České republiky a to díky Nizozemsko-české obchodní komoře. A cíl je jednoduchý. Najít lidi, kteří svým myšlením, přístupem a prací přináší do společnosti inovativní a udržitelné projekty. HLEDÁ SE KREATIVNÍ HRDINA 2021! Jsem ráda, že mi šéf Nizozemsko-české obchodní komory, Bastiaan Brouns, nabídl místo v porotě. I když jsem váhala, jestli právě sem patřím, přesvědčil mě: „Sociální projekty jsou pro společnost zásadní a já bych je rád viděl v nominacích. Ty víš, kde hledat.“ Díky za takhle osvícené lidi v byznysu, pro které sociální sféra a projekty s ní spojené představují přirozenou součást společnost. Budu bojovat za to, aby právě takový projekt byl vítězem 🙂 Máte tip, kdo by v nominacích neměl chybět? Napište mi 🙂