PROJEKTY 2020

REPLUG ME - Fundrasingová strategie

Digitální detox, učitelé, děti, rodiče. Ústřední témata organizace Replug me, které jsem pomáhala s nastavením fundraisingové strategie.

 

INSTITUT PRO RESTORATIVNÍ JUSTICI

Pomáháme jít dál. Obětem trestného činu, pachatelům, jejich rodinám i komunitě, ve které žijí. Tak na téhle větě a nejen na ní jsme s Petrou Masopust Šachovou pracovaly skoro tři měsíce. Petra si přečetla rozhovor se mnou v magazínu Reportér a oznámila mi, že mě potřebuje 🙂 Byla to naprosto skvělá spolupráce na projektu, který mě nadchnul, stejně jako Petra. Postavily jsme fundraisingovou strategii, sjednotily informační materiály a zpřehlednily čemu, jak a kdy se Petrou založený institut vlastně věnuje.

 

TESTOVÁNÍ SENIORŮ - Pilotní projekt nového testu

I mně se letos aktivity obrátily vzhůru nohama. Kromě zásobování domovů seniory ochrannými prostředkami jsem se pustila do pilotního projektu zaměřeného na testování klientů a zaměstnanců v domově seniorů v souvislosti s pandemií koronaviru. Ve spolupráci s MUDr.Petrem Smejkalem, hlavním epidemilogem IKEM a RNDr.Karlem Drbalem, PhD. jsme se několik měsíců věnovali testování v domovech seniorů. Na svém kontě máme více než 6000 testů. Mou rolí bylo vytipovat a získat ke spolupráci vhodné domovy seniorů a vyfundraisovat více než milion korun. Obojí se podařilo. Naším hlavním partnerem se stala společnost Kooperativa, na testy přispěl i Magistrát hlavního města Prahy a Nadační fond Spolu silnější generála Petra Pavla.

 

ROUŠKY SENIORŮM - Krizová pomoc

Patnáctého března byl v souvislosti s koronavirem vyhlášen nouzový stav a kombinace srdce sociálního pracovníka a hlavy manažera dostala nový rozměr. Do domovů pro seniory jsme s naším projektem Namaste care jezdit nemohli a naší energii jsme upřeli jiným směrem. V rámci iniciativy Roušky seniorům jsme se angažovali v zásobování domovů seniorů ochrannými pomůckami. Na svém kontě máme 20.000 roušek ušitých vězni z vinařické věznice a švadlenami Národního divadla, stovky litrů dezinfekce a tisíce kusů ochranných pomůcek pro pečovatele a seniory ve 45 převážně pražských zařízeních. Díky podpoře mnoha firem a jednotlivců jsme dokázali jako jedni z prvních dodat zařízením pro seniory důležité zásoby. Projekt, který nebyl v našem plánu, ale patří mezi nejvýznamnější letošního roku.

NAMASTE CARE - Zábava na tři roky 🙂

Jednou z hlavních aktivit, které budu následující tři roky věnovat svůj čas, je projekt Namaste care, který mě začal provázet před skoro třemi lety. V době, kdy jsem působila jeden den v týdnu jako koordinátorka aktivit a dobrovolníků v domově seniorů. Byl pro mě způsobem, jak pracovat s klienty umírajícími, nebo těmi, kteří jsou v pokročilé fázi demence. Rozhodla jsem se tenhle jednoduchý přístup uchopit jako způsob, jak pracovat nejen s klienty, ale s celým týmem. Spolu s mými kolegyněmi jsme ideu rozpracovaly, získaly podporu od MPSV a skoro tři roky nyní budeme metodiku implementovat ve čtyřech zařízeních pro seniory a realizovat výzkum, který má zjistit dopad na klienty i pečovatele. Projekt je realizován pod hlavičkou mé neziskové organizace Management pro neziskovky.

MONTESSORI VLAŠIM - Kudy dál s PR

Organizace Montessori Vlašim od roku 2016 sdružuje rodiče, které zajímá alternativní vzdělávání. Aktuálně se rozhodli mluvit o tom co dělají i o svých plánech systematičtěji a více. A to bylo téma našeho workshopu na míru jedno sobotní lednové odpoledne 🙂 Udělat si jasno v tom, ke komu, o čem, kdy a jak mluvit.

ASOCIACE SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI - Akce na míru

Asociace společenské odpovědnosti je největší iniciativou společenské odpovědnosti u nás. A od ledna letošního roku jim pomáhám připravit koncept dárcovské akce na míru přesně jejim potřebám. Jak akci pojmout, na koho ji zacíit, jak si nastavit očekávání, to všechno jsou otázky, na které pomáhám odpovědět.