ORGANIZACE old

Moje síla je v kombinaci srdce sociálního pracovníka a hlavy manažerka. Sociální práci jsem vystudovala, management jsem se díky vlastní organizaci, založené v roce 2005 naučila. Během pár let jsme zaměstnávali 15 lidí a hospodařili s rozpočtem 10 milionů korun.

Provozovali jsme první sociální firmu v ČR, restauraci, zaměřenou na zaměstnávání mladých lidí po odchodu z dětského domova a za tři roky provozu poskytli podporu 45 mladým lidem.

Naučila jsem se, že principy řízení firmy a neziskovky jsou stejné a snažím se tuto zkušenost předávat dál. Mým cílem je, aby neziskové organizace byly sebevědomé, profesionální a efektivně fungující.

Při práci na jakémkoliv projektu nejčastěji pokládám sobě i druhým dvě otázky: „Má to opravdu přínos pro cílovou skupinu?“ a „Bude to ekonomicky fungovat?“.

Jako manažerka a fundraiserka se téměř dvacet let pohybuji mezi firmami a neziskovkami. Vím, co potřebují slyšet firmy a vím, co musí umět neziskovky, aby spolupráce mezi nimi fungovala. Věřím, že firmy nejsou jen zdroj peněz a neziskovky nejsou jen marketing. Vedu je ke vzájemnému respektu a rovnocennému partnerství.

Konkrétní reference jednotlivých organizací na mou práci si můžete vyžádat u projektů, na kterých jsem v letech 2005 – 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 pracovala.