BLOG

Na jakých projektech pracuji, co který projekt zrovna potřebuje, kdo koho hledá ke spolupráci a co mě při práci napadá… i to se budete dozvídat na blogu.

KRMIT S NIMI HOLUBY, TO NESTAČÍ!

Pod tímto heslem proběhne 25.10.2018 v Praze mezinárodní konference, která představí přednášející z Čech, Francie a Holandska. Během 20 minutových přednášek a hodinových workshopů se stovka těch, kteří pracují se seniory, naučí nové a inspirativní metody. Konferenci spolupořádám, protože mi takový formát a téma chybí a mluvím na ní také o změnách v mělnické “eldéence”, protože po roce práce začínají být vidět. www.inspiraceseniori.cz

JAK ZLEPŠIT SOCIÁLNÍ PRÁCI?

Sociální pracovnice není teta s papírama, ale někdo, kdo poskytuje kvalitní a odborné sociálni poradenství. Na téhle definici jsme se s Pečovatelskou službou ve Kdyni shodli. Strávila jsem skoro celý den se sociální pracovnicí, navštívila společně s ní čtyři klienty a pozorovala, jak vše funguje. Očekávala se ode mě zpětná vazba a tipy co a jak vylepšit. Splněno 🙂

 

RYCHLE A HNED

Možná tak trochu synonymum dnešní doby. Někdo má jasnou hranici mezi prací a volnem, někdo nemá volno žádné. Pro ty, kterým se pracovní tlak vymknul z rukou vzniklo NEO CENTRUM http://www.neocentrum.cz , kde najdou podporu a řešení zejména ti klienti, pro které je zásadní diskrétnost, profesionalita a zázemí a méně důležité, kolik to stojí. Klienti, kteří mají problém s kokainem, alkoholem, workoholismem nebo by ho brzo mít mohli a tak potřebují vypnout. Jak o možnostech léčby mluvit s potenciálními klienty a jejich zaměstnavateli? Úkol pro mě.

CENTRUM ROSA – ŽÍT SPOLU

Moderní domov pro seniory, přirozená propojenost s místní komunitou, inspirace zahraničím, respekt k individualitě člověka…to všechno a mnohem víc je projekt Centrum Rosa v Kobylisích. Kde a jak na to shánět peníze, kde a jak o tom mluvit? Můj úkol.