BLOG

Na jakých projektech pracuji, co který projekt zrovna potřebuje, kdo koho hledá ke spolupráci a co mě při práci napadá… i to se budete dozvídat na blogu.

DEBATA S HELENOU TŘEŠTÍKOVOU

Management a fundraising. Dva základní problémy mnoha neziskovek, se kterými chceme deseti organizacím pomoci. Pokud se nám podaří vybrat částku 25.00 korun uspořádáme pro ně dvoudenní intenzivní fundraisingový kurz a manažerský trénink. Pokud nám přispějete minimálně částkou 300 korun, dostanete od nás vstupenku na debatu s Helenou Třeštíkovou, Margaretou Křížovou a Karlem Janečkem, která proběhne 13.5. od 17:30 do 19:00 v divadle Komedie, a která má téma “ROLE ZISKU V NEZISKOVKÁCH ANEB NÁVOD JAK POMÁHAT SMYSLUPLNĚ”. Dozvíte se, jaký vztah mají k neziskovkám, proč je řízení firmy a neziskovky to samé a potvrdíte si, že přispět na kurz a vzdělání deseti neziskových organizací bylo lepší rozhodnutí, než koupit hračku dítěti do dětského domova. Podpořit nás můžete tady. Děkujeme a těšíme se na vás na debatě!

VEGANSKÁ SPOLEČNOST

Snížit živošičnou produkci o 50% do roku 2040 je ambiciozní cíl České veganské společnosti. S novým vedením se organizace rozhodla profesionalizovat, rozbít zbytky předsudků o tom, že vegani jsou šílení aktivisti a zpracovat si profesionální strategii. O tu fundraisingovou se postarám já. http://www.veganskaspolecnost.cz

CEREBRUM

Již od roku 2007 pomáhá Cerebrum osobám po poranění mozku a jejich blízkým. Už od září 2018 jim pomáhám s projektem poraden pro pečující o tyto osoby. V březnu se naše úsilí podařilo zhmotniti a ve Vinohradské nemocnici na oddělení neurologie jsme otevřeli ambulanci, kde dvakrát týdně Cerebrum poskytuje odbornou pomoc všem, kteří se potřebují zorientovat v tématu péče o osoby se získaným poškozením mozku. Mojí rolí je jako vždy vše rozjet a nastavit správně spolupráci s nemocnicí, aby výsledkem nebyl “stojan s letáky”, ale plnohodnotná a smysluplná poradna, která vhodně doplní práci zdravotníků a lékařů na oddělení a rodinám a rodinám a pacientům pomůže situaci zvládnout. Otevření poradny probíhalo v den, kdy naše kolegyně Míša prezentovala svůj příběh na Akademii věd v rámci akce “Týden mozku”. Míša utrpěla ve 25 letech vážnou nehodu v důsledku které se musela vyrovnat s poškozením mozku. Je statečností a otevřeností sobě vlastní nyní jako peer konzultant sdílí svůj příběh a pomáhá ostatním v podobné situaci získat znovu naději na plnohodnotný život.

ASHOKA

Ashoka od roku 1980 v 80 zemích světa vyhledává, propojuje a podporuje sociální inovátory. Jsou to vůdčí osobnosti z různých sfér společenského života, kteří jedinečným a systémovým způsobem i s podnikavostí sobě vlastní řeší nejpalčivější problémy naší společnosti. To je krásná definice jedné skvělé organizace. Spolupracujeme na akci NA JEDNÉ LODI, která letos už popáté přivítá 31.7. na jedné lodi 150 zástupců byznysu a 150 zástupců veřejně prospěšných organizací. Moje role je project leader a mou ambicí posunout tuhle akci zase o kus dál, aby se spolupráce mezi komerčním a nekomerčním světem ještě víc propojovala a ještě lépe fungovala.

PRÁVĚ TEĎ

Právě teď je název o.p.s., která se věnuje seniorům. V prosinci 2018 skončila jejich evropská dotace a skončilo i jejich komunitní centrum. Vždycky mě mrzí, když neziskovky neumí správně využít období, kdy čerpají dotaci k tomu, aby se pořádně připravily na období, kdy zdroje peněz nebudou. V “Právě teď” se rozhodli nevzdat a zpracováváme společně akční plán, který by měl napovědět, co všechno, kdy kdo a jak musí udělat proto, aby jejich komunitní centrum zase žilo. A když už jsme v tom, ladíme nové fundraisingové materiály pro firmy a komunikační strategii směrem k veřejnosti. I takhle může vypadat krátkodobější spolupráce – konkrétní projekt a konkrétní zadání, co se ode mě očekává.

MANAGEMENT PRO NEZISKOVKY

Od listopadu spouštíme platformu https://www.managementproneziskovky.cz kde budete nacházet zajímavé lektory a témata, která by každá profeisonálně fungující organizace měla zvládat. Těšit se můžete na maximum praktických informací, zkušenosti z praxe i podporu ve chvíli, kdy se opravdu rozhodnete nové poznatky využívat.