BLOG

Na jakých projektech pracuji, co který projekt zrovna potřebuje, kdo koho hledá ke spolupráci a co mě při práci napadá… i to se budete dozvídat na blogu.

APS PRO NEZISKOVKY

Tři dny manažerského vzdělávání pro leadery neziskových organizací. Díky hlavnímu partnerovi http://global.aps-holding.com se kurzu může zúčastnit osm neziskových organizací. V rámci tří celodenních workshopů získají náhled na svou aktuální situaci i návod, jak s ní pracovat. Věnovat se budeme i fundraisingu a jak dělat PR bez PR manažera a poslední den se postaráme o to, aby všechny nabyté vědomosti uměly organizace uplatnit v praxi. http://www.managementproneziskovky.cz

 

 

DEBATA S HELENOU TŘEŠTÍKOVOU

Management a fundraising. Dva základní problémy mnoha neziskovek, se kterými chceme deseti organizacím pomoci. Pokud se nám podaří vybrat částku 25.00 korun uspořádáme pro ně dvoudenní intenzivní fundraisingový kurz a manažerský trénink. Pokud nám přispějete minimálně částkou 300 korun, dostanete od nás vstupenku na debatu s Helenou Třeštíkovou, Margaretou Křížovou a Karlem Janečkem, která proběhne 13.5. od 17:30 do 19:00 v divadle Komedie, a která má téma “ROLE ZISKU V NEZISKOVKÁCH ANEB NÁVOD JAK POMÁHAT SMYSLUPLNĚ”. Dozvíte se, jaký vztah mají k neziskovkám, proč je řízení firmy a neziskovky to samé a potvrdíte si, že přispět na kurz a vzdělání deseti neziskových organizací bylo lepší rozhodnutí, než koupit hračku dítěti do dětského domova. Podpořit nás můžete tady. Děkujeme a těšíme se na vás na debatě!

VEGANSKÁ SPOLEČNOST

Snížit živošičnou produkci o 50% do roku 2040 je ambiciozní cíl České veganské společnosti. S novým vedením se organizace rozhodla profesionalizovat, rozbít zbytky předsudků o tom, že vegani jsou šílení aktivisti a zpracovat si profesionální strategii. O tu fundraisingovou se postarám já. http://www.veganskaspolecnost.cz

CEREBRUM

Již od roku 2007 pomáhá Cerebrum osobám po poranění mozku a jejich blízkým. Už od září 2018 jim pomáhám s projektem poraden pro pečující o tyto osoby. V březnu se naše úsilí podařilo zhmotniti a ve Vinohradské nemocnici na oddělení neurologie jsme otevřeli ambulanci, kde dvakrát týdně Cerebrum poskytuje odbornou pomoc všem, kteří se potřebují zorientovat v tématu péče o osoby se získaným poškozením mozku. Mojí rolí je jako vždy vše rozjet a nastavit správně spolupráci s nemocnicí, aby výsledkem nebyl “stojan s letáky”, ale plnohodnotná a smysluplná poradna, která vhodně doplní práci zdravotníků a lékařů na oddělení a rodinám a rodinám a pacientům pomůže situaci zvládnout. Otevření poradny probíhalo v den, kdy naše kolegyně Míša prezentovala svůj příběh na Akademii věd v rámci akce “Týden mozku”. Míša utrpěla ve 25 letech vážnou nehodu v důsledku které se musela vyrovnat s poškozením mozku. Je statečností a otevřeností sobě vlastní nyní jako peer konzultant sdílí svůj příběh a pomáhá ostatním v podobné situaci získat znovu naději na plnohodnotný život.

PRÁVĚ TEĎ

Právě teď je název o.p.s., která se věnuje seniorům. V prosinci 2018 skončila jejich evropská dotace a skončilo i jejich komunitní centrum. Vždycky mě mrzí, když neziskovky neumí správně využít období, kdy čerpají dotaci k tomu, aby se pořádně připravily na období, kdy zdroje peněz nebudou. V “Právě teď” se rozhodli nevzdat a zpracováváme společně akční plán, který by měl napovědět, co všechno, kdy kdo a jak musí udělat proto, aby jejich komunitní centrum zase žilo. A když už jsme v tom, ladíme nové fundraisingové materiály pro firmy a komunikační strategii směrem k veřejnosti. I takhle může vypadat krátkodobější spolupráce – konkrétní projekt a konkrétní zadání, co se ode mě očekává.

MANAGEMENT PRO NEZISKOVKY

Od listopadu spouštíme platformu https://www.managementproneziskovky.cz kde budete nacházet zajímavé lektory a témata, která by každá profeisonálně fungující organizace měla zvládat. Těšit se můžete na maximum praktických informací, zkušenosti z praxe i podporu ve chvíli, kdy se opravdu rozhodnete nové poznatky využívat.