BLOG

Na jakých projektech pracuji, co který projekt zrovna potřebuje, kdo koho hledá ke spolupráci a co mě při práci napadá… i to se budete dozvídat na blogu.

CENTRUM ROSA – ŽÍT SPOLU

Moderní domov pro seniory, přirozená propojenost s místní komunitou, inspirace zahraničím, respekt k individualitě člověka…to všechno a mnohem víc je projekt Centrum Rosa v Kobylisích. Kde a jak na to shánět peníze, kde a jak o tom mluvit? PR a fundraisingová strategie, změna koncepce programu, to všechno byl úkol pro mně.

 

USA

Nobody dies alone….jedna z pouček, kterou jsem si přivezla ze své dvoutýdenní stáže z USA. Hospici, domovy pro seniory, nemocnice…viděla jsem možná deset zařízení, potkala určitě tak padesát lidí. A vrátila jsem se s přesvědčením, že všude jsou lidé dobří a špatní, všude je peněz hodně i málo, ale ten přístup, ten přístup je tam jiný. Viděla jsem umírat lidi v Čechách a nikdy jsem si neřekla, že takhle bych si přála zemřít. Viděla jsem umírat lidi v Americe a nikdy jsem si neřekla, že takhle bych si to nepřála. Vrátila jsem se se spoustou inspirace, energie a nápadů a nechávám je zrát 🙂

P.S. Tuhle stužku dávají na dveře, když někdo zemře….ano, ten přístup je jiný 🙂

O LÁSCE

Mám ráda časopis Vital a občas pro něj píšu. Mám ráda organizaci Elpida, která ho vydává. Mám ráda klienty v Centru Kamenická, kde pracuji. Tři ženy ve věku 91, 95 a 96 jsem zpovídala na téma láska. Jaké rady mi daly? 🙂

http://vitalplus.org/bud-opatrna-holcicko/

DOBROVOLNÍKEM V KAŽDÉM VĚKU

Sedm žen, sedm seniorek, které se rozhodly, že budou svůj důchod trávit pomocí druhým. Tři bloky přednášek pro zájemce o dobrovolnictví, jejichž cílem bylo motivovat, inspirovat a provést všechny začínající dobrovolníky od prvotního nápadu až k začátku jejich dobrovolnické činnosti. Děkuji Elpidě za krásnou spolupráci a všem zúčastněným ženám za jejich energii a odvahu.

edf

VŮLE A NADŠENÍ

Nejdůležitější věci proto, abyste svůj nápad zrealizovali. Přednáška pro začínající podnikatelky o tom, že ne všechno se dá dát do tabulek, ne  na všechno existuje návod a tom, že když chcete začít, musíte vědět co chcete, co umíte, věřit si, milovat to a makat. A až bude nejhůř, vzpomenout si, proč jste začali.